| טדליק | גולדולינס | ראשם בעננים | צור קשר
מוזיקה
גלריה
הופעות
מוזיקה

ראשם בעננים

המוזיקה השמימית שמייצרת להקת "ראשם בעננים" חוזרת אל אבני הדרך של הזמר העברי. נגינתם לא מאפשרת למאזיניה לרדת אל הקרקע, שכן ביצועים הרמוניים ומענגים במיוחד לשירים שנכתבו בישראל היצרית והיצירתית ממלאים את הרפרטואר של "ראשם בעננים" כמו טיפות גשם ביום חמסין.

הרפרטואר של "ראשם בעננים" מורכב ברובו משירי משוררים המולחנים בידי טובי מלחיני הפזמונים בארצנו מהתקופה שקדמה להקמת המדינה ועד לימים אלה. הרשימה כוללת את לאה גולדברג, ע.הלל, מרים ילן-שטקליס, מאיר אריאל, אהוד מנור, רחל ושלמה המלך, וגם את לחניהם של סשה ארגוב, דוד זהבי, חיים ברקני, מתי כספי, יוני רכטר, שלום חנוך ויהודית רביץ.

העיבודים המקוריים, האינטימיים והעדינים, מדגישים את יכולותיהם המוזיקליות של חברי הלהקה: שירתה הענוגה של טל גזית איל ("טדליק") והגשתה הסיפורית משמשים כמסלול המראה אל צלילים גבוהים ונעימים, נגינתו הווירטואוזית של עדי זילברברג בחליליות ובכינור משמשת כנפיים שמניפות את המאזינים אל-על, והצבעים ההרמוניים אותם מוסיף איתי איל ("אי.טי. דולין") בנגינתו בגיטרה ובקולו, צובעים את העננים בלבן ותכלת.

חברי הרכב "ראשם בעננים":

טל גזית איל ("טדליק דולין"): זמרת בעלת קול חם ורך ורפרטואר מוסיקלי מגוון. מומחית במוסיקה עתיקה. בוגרת האקדמיה למוסיקה על-שם רובין בירושלים, למדה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג, וזכתה במלגת קרן התרבות "אמריקה – ישראל". בוגרת מסלול ההכשרה של מספרי סיפורים בבית אריאלה.

איתי איל ("אי.טי. דולין"): מלחין, מעבד, זמר, גיטריסט ובאסיסט. החל את דרכו המוסיקאלית כגיטריסט קלאסי. בנעוריו הקים את הרכב הרוק המתקדם "לורד פלימנאפ" עם אודי גולדברט. הוציא אלבום סולו משיריו זמן קצר לפני הקמת "גולדולינס". לחניו מושפעים מהביטלס וממלחינים מהאסכולה הקלאסית של המאה העשרים.

עדי זילברברג: נגן חליליות וירטואוז, כנר, גיטריסט, קלידן ועוד. את לימודיו השלים בקונ' של בית הספר הגבוה לאמנויות, פקולטת מוזיקה, באוטרכט, הולנד. הופיע רבות על במות בישראל ובעולם, בהרכבים שונים החל מה'בארוקדה', עבור דרך "הפניקס" ו"תזמורת הבארוק-ירושלים", וכלה באמנים אלטרנטיביים כגון דן ציפורי. אמן מגוון שהופיע עם צביקה פיק, ובאותה נשימה (ונשיפה) מנגן גם מוזיקת ימי ביניים, רנסנס, בארוק ומוזיקה קלאסית.

בימים אלה עובדים חברי הרכב "ראשם בעננים" על תוכנית "אהבה עברית" שכוללת שירי אהבה החל מתקופת התנ"ך וכלה בימינו.