| טדליק | גולדולינס | ראשם בעננים | צור קשר
גולדולינסשלישיית  "גולדולינס"  שזוכה לשבחים רבים ממבקרי מוזיקה  מאירופה, ארצות הברית וישראל, הוקמה בשנת 2004 על  ידי  אוהד  (אודי)  גולדברט,  איתי  איל  (אי. טי.  דולין),  וטל  גזית  איל  (טדליק  דולין),  המרכיבים את  שורותיה. יחדיו הם יוצרים מוזיקה עשירה בצבעים, טעמים וצלילים.

 

בקיץ של שנת 2004 הקליטו את אלבומם הראשון ("גולדולינס"), שהופץ תחת הלייבל "Earsay" של "האוזן השלישית". כחודש לאחר הפקת אלבומה הראשון  יצאה הלהקה לסיבוב הופעות באנגליה, שכלל הזמנה להופעה במועדון "cavern", בו החלו ה"ביטלס'"את דרכם המוזיקלית. כבר באותה שנה זכה אלבום הבכורה לביקורות נלהבות וברדיו FM88 אף הגדירו את "גולדולינס" כאלבום הטוב ביותר של שנת 2004.

בשנת 2005 יצא אלבומם השני "Songs of the Turly Crio", שאופיין במוזיקת פולק אקוסטית.

 

אלבומם השלישי ,"The World Is Somewhere Else", יצא בשנת 2006 והציג כיוון מוזיקלי שונה - פולק פסיכדלי כבד יותר.

 

בשנת 2008 יצא אלבום האוסף "We B GD's" שכלל שבעה שירים מהאלבום הראשון, שניים מהשני, ארבעה מהשלישי ועוד שבעה חדשים, ביניהם גרסת כיסוי לשיר "סוסי הפרשים", שהלחינו מתי כספי ושלמה גרוניך למילים של אמיר גלבוע, בתחילת שנות השבעים.

 

 

"כשקיבלתי לידי את הדיסק של הגולדולינס, הייתי עדיין שרוי תחת האווירה הקסומה של ההופעה של השלישיה המתולתלת והמקסימה הזו מרחובות. אותה הופעה שלהם שתפסתי בפסטיבל סולם יעקב ב 2006 לא הסתיימה עם רדתם מהבמה... שתי הגיטרות ושלושת הקולות המשיכו להקסים את באי לובי המלון שאירח את הפסטיבל... The Goldoolins  הם יחידי סגולה בנוף המוזיקה העברית, הם עושים משהו שכמעט אף אחד אחר לא עושה בארץ. הם עושים פולק בריטי ואמריקאי וגם קצת ישראלי, בחן, במקצוענות, ברצינות וגם בקלילות" (מתוך אתר התרבות "השרת העיוור")

 

הופעות:


הופעותיהם של ה"גולדולינס" מאופיינות באינטימיות אקוסטית ובהרמוניות קוליות מרוממות נפש. מרבית שירי הלהקה הם באנגלית, כחלק מרפרטואר הלקוח משלושת האלבומים הראשונים בתוספת גרסאות כיסוי לשירים קלאסיים אהובים כגון "Yes it isו" – "Piggies" המלודיים של ה"ביטלס", "שלא ייגמר לי הלילה" ו "סוסי הפרשים" הקסומים של מתי כספי ועוד. "גולדולינס" מופיעים בכל רחבי הארץ, כולל בפסטיבלים כגון "פסטיבל רנסנס" ביחיעם, פסטיבל "סולם יעקב" ו"בומבמלה" כמו גם במועדונים, ובאולמות קונצרטים.

 

                להזמנת הופעות של ה"גולדולינס" ולקבלת פרטים נוספים לחצו כאן 

 

חברי הלהקה:


טל גזית איל (טדליק דולין):  זמרת בעלת קול חם ורך ורפרטואר מוסיקלי מגוון. מומחית במוסיקה עתיקה. בוגרת האקדמיה למוסיקה על-שם רובין בירושלים, למדה בקונסרבטוריון המלכותי בהאג, וזכתה במלגת קרן התרבות "אמריקה – ישראל".

 

איתי איל (אי.טי. דולין):  מלחין, מעבד, זמר, גיטריסט ובאסיסט. החל את דרכו המוסיקאלית כגיטריסט קלאסי. בנעוריו הקים עם אודי גולדברט את הרכב הרוק המתקדם "לורד פלימנאפ". הוציא אלבום סולו משיריו זמן קצר לפני הקמת "גולדולינס". לחניו מושפעים מהביטלס וממלחינים מהאסכולה הקלאסית של המאה העשרים.

 

אוהד (אודי) גולדברט:  מלחין, מעבד, זמר פסנתרן וגיטריסט. דרכו המוסיקאלית החלה בנגינת פסנתר קלאסי. למד הלחנה בהדרכת פרופסור אנדרה היידו. לפני הקמת "גולדולינס" הוציא אלבום עם הגיטריסט ירון יהודה. כיום ממשיך לכתוב שירים ומלחין לתיאטרון ולקולנוע.

 

הרקע להקמת "גולדולינס":


"גולדולינס" החלה את דרכה הרבה לפני שנת 2004, למעשה כבר כשאוהד ואיתי הידקו קשר חברי בגיל חמש-עשרה. בסוף שנות השמונים, כשהיו בתיכון, הקימו את להקת "לורד פלימנאפ", המיתולוגית בראיה היסטורית, שניגנה בעיקר רוק מתקדם באנגלית. "לורד פלימנאפ" הקליטו אלבום בכורה שהופץ בתפוצה בינלאומית על-ידי הלייבל הגרמני "SPM. תקופה קצרה אחרי הוצאת האלבום התגייסו השניים לצבא וחדלו להופיע. על אף פירוקה של "לורד פלימנאפ" שמרו איתי ואוהד על קשר חברי-מוזיקלי ובשנת 2004 הקימו את "גולדולינס" אליה הצטרפה טל ("טדליק"), בת זוגו של איתי. מוקדם יותר באותה שנה הוציא אוהד גולדברט את האלבום "שירים משומקומ"בשיתוף פעולה עם ירון יהודה, ובאותה עת יצא אלבום הסולו של איתי -"E.T. DOOLIN". כבר בחצי השנה הראשונה להקמתם הופיעו ה"גולדולינס" בכל רחבי ישראל והושמעו  בתחנות רדיו בארץ ומחוצה לה.

 

"קל להבחין ש"גולדולינס" הוא הרכב שמושתת על שירים בהשראת אהבה... השלישייה המרתקת מנגנת על מגוון רחב של כלים (גיטרות, כלי הקשה, פסנתר ועוד), וחלק משיריהם נהנים מנוכחותם של נגנים אורחים שעושים עבודה נהדרת על כלי נשיפה ומיתר". (מתורגם מתוך האתר האמריקאי "מלסטרום" – (www.maelstrom.nu 

 

 להזמנת הופעות של ה"גולדולינס" ולקבלת פרטים נוספים לחצו כאן

pretenders lament
be my friend
waiting for the rain
country traveler
nother day
the man he killed