טדליק


טל גזית איל המכונה "טדליק", היא זמרת ייחודית בעלת קול חם ורך ורפרטואר מוזיקלי מגוון, שהופיעה בין היתר עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת ניצוחם של זובין מהטה, דניאל אורן, קורט מזור ועוד. טדליק השתתפה בהקלטת פסקול סרטו של אסי דיין, "ד"ר פומרנץ", אותו הלחין עמית פוזננסקי (מלחין פסקול הסרט "הערת שוליים") עמו היא משתפת פעולה לעיתים תכופות.

 

ניסיונה המוזיקלי העשיר של טל, החברה בשלישיות "גולדולינס" ו"ראשם בעננים" מאז הקמתן, כולל שירה כסולנית ברסיטלים, בפסטיבלים, בקונצרטים של הרכבים קאמריים, במקהלות כדוגמת מקהלת האופרה הישראלית ובתזמורות כגון; "'הקאמרית הקיבוצית", "קאמרטה ירושלים" ו"הסימפונית רשות השידור'.

 

בימים אלה טל מצטלמת לקליפ בו היא שרה סולו את אחד משיריו של פוזננסקי, ועומדת בפני הקלטת אלבום סולו, שכתבו והלחינו בן זוגה איתי איל, וחברם אוהד גולדברט, חברי להקת "גולדולינס".

 

רקע מוזיקלי:

 

אין להתפלא בכך שטל הפכה בבגרותה לזמרת מוערכת, שכן כל ילדותה עברה תוך האזנה להורים מוזיקליים; אימה ניגנה בפסנתר ונהנתה ממוסיקה קלאסית שהתנגנה בבית במשך שעות, אביה ניגן בגיטרה וזימר בכל קבלת שבת, ואוזניה נמלאו בשירים מרחבי העולם שהתנגנו בבית משפחת גזית יומם וליל. כשכל הילדות ענו "עורכת דין" או "רופאה" לשאלה "מה תרצי להיות כשתהיי גדולה?", לטל היה ברור שיום אחד היא תשיר למחייתה.

 

המשאלה החלה להגשים את עצמה במקהלת הילדים "מיתר", בבימת הנוער העירונית של רחובות ובכמה מקהלות והרכבים מוסיקליים בהם לקחה חלק, במקביל ללימודי פיתוח הקול. בבגרותה טל למדה באקדמיה למוסיקה בירושלים, שם התמחתה בביצועים מוזיקליים מתקופות הרנסנס והבארוק והשתלמה בביצוע מוסיקה מתקופת ימי הביניים. במהלך תקופה זו זכתה במלגה מטעם קרן "אמריקה – ישראל'" בתחום השירה העתיקה. עם קבלת התואר במוזיקה (B .Music) נסעה ללימודי המשך בקונסרבטוריון המלכותי בהולנד ולאחר מכן אף השתלמה בבית אריאלה במסלול הכשרת מספרי סיפורים.

 

one day -g. benari a. poznznski
shakespeare sonnet 91- a. poznanski
the world is somewhere else
purcell-charon
the man he killed
bed of wood